17. Mauritius

A teraz coś egzotycznego. Ostatnio otrzymałam 5 pocztówek z przepięknej wyspy Mauritius. Pocztówki otrzymałam od znajomej znajomego, poza postcrossingiem.

Mauritius, Republika Mauritiusa, Republika Mauritiusu – państwo wyspiarskie położone w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, około 900 km od Madagaskaru. Wyspa jest częścią archipelagu Maskarenów. Poza wyspą do Mauritiusa należą wyspy: Rodrigues (w odległości 563 km na wschód od wyspy głównej), archipelag Cargados Carajos (402 km na północ) i Wyspy Agalega (933 km na północ). Na południowy zachód od Mauritiusa położony jest Reunion.
Zmienna kolonialna przeszłość Mauritiusa ma odzwierciedlenie w kulturze. Na przykład, sztuka kulinarna Mauritiusa jest połączeniem holenderskiej, francuskiej, indyjskiej i kreolskiej.
W 2008 roku Jean-Marie Gustave Le Clézio, obywatel Francji i Mauritiusa został pierwszym w historii wyspy laureatem literackiej Nagrody Nobla.
W 1847 Mauritius został piątym krajem na świecie, wydającym znaczki pocztowe. Dwa typy znaczków wydane wtedy, znane jako Red Penny i Blue Penny są prawdopodobnie najbardziej znaczącymi znaczkami na świecie, będąc bardzo rzadkimi, a więc też bardzo drogimi.SHARE

nika88

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Blogger Comment
  Facebook Comment

1 komentarze:

 1. jejku, przepiękne. A ile się z pocztówek można dowiedzieć o świecie... :)

  OdpowiedzUsuń